Niestety nadpotliwość stóp, znana również jako hiperhydroza stóp, to problem, który może dotknąć każdego. Dodatkowo w wielu przypadkach wpływa on na zmniejszone poczucie komfortu czy nawet pewność siebie. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nadmierne pocenie się stóp nie tylko powoduje dyskomfort, ale przy tym również może prowadzić do nieprzyjemnego zapachu, szybszego zniszczenia obuwia, infekcji grzybiczych oraz innych problemów zdrowotnych. Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów, które mogą pomóc w radzeniu sobie z tym problemem. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych metod.
Z naszego bloga
Nie od dziś wiadomo, że buty to nieodłączny element naszej garderoby i powinniśmy prawidłowo o nie dbać, by służyły nam przez długi okres. Często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że nowo poznane osoby patrzą nam na stopy, a dokładniej na obuwie, jakie mamy. To sprawia, że w głowach mają o nas już pewne, pierwsze wrażenie. Dużo osób nie zwraca uwagi na schludny wygląd własnych butów, niejednokrotnie chodzi po mokrych nawierzchniach, czy piaszczystych drogach — w konsekwencji obuwie zaczyna być wilgotne i często po przyjściu do domu — pozostawione same sobie. Zima to szczególnie trudna pora roku dla naszych butów. Śnieg, kałuże, błoto, sól powodują zacieki i przemoczenie, dlatego tak ważne jest odpowiednie ich impregnowanie. Pewnie niejednokrotnie idąc do kogoś w odwiedziny, miałeś myśli o przykrym zapachu po całym dniu w butach. Tak naprawdę w prosty i szybki sposób jesteś w stanie sam w domu z nim wygrać. W dzisiejszym artykule podpowiemy jak prawidłowo stosować dezodoranty do butów, tak by przynosiły oczekiwane rezultaty i pomogły w eliminacji nieprzyjemnego zapachu.
Przepocone obuwie i towarzyszący im brzydki zapach to zmora wielu osób. Problem dotyka szczególnie tych, którzy borykają się z nadmierną potliwością stóp. Jest też dobrze znany miłośnikom obuwia sportowego, botków i kozaków wykonanych z materiałów o słabej wentylacji. Jak radzić sobie z przepoconymi butami? Podpowiadamy!